Editor de Bunuri

Anunţ de recrutare - REFERENT DE SPECIALITATE

Pentru asigurarea numărului optim de personal, în vederea desfășurării în bune condiții a activității Biroului Securitate Management Situații de Urgență, din cadrul Sucursalei de Transport București, am demarat acțiunea de selecție externă, pentru ocuparea a două posturi vacante, pe durată determinată, de:

"REFERENT DE SPECIALITATE"

        Responsabilitati:

  • Centralizarea periodica a  situatiilor privind functionarea Sistemelor Integrate de Securitate (SIS) aferente obiectivelor ST Bucuresti ;
  • Utilizarea SIS aferent sediului ST Bucuresti ;
  • Intocmirea raportarilor solicitate de catre entitatile Companiei, raportari ce se refera la activitate BSMSU ;
  • Intocmirea diverselor documente solicitate de catre ISU, IJP si IJJ;
  • Verificare documente de plata a contractelor derulate de SMSU;
  • Intocmirea situatii diverse specific activitatii BSMSU(PSI, Protectie Civila, Mobilizare la Locul de Munca, ISCIR, pentru SBFC, etc);
  • Verificarea documentelor necesare derularii contractelor de paza, service stingatoare, etc.
  • Arhivarea documentelor din cadrul BSMSU;
  • Elaborarea diverselor documente necesare achizitiei de materiale si servicii specifice BSMSU;

        Cerintele postului:

  • Studii superioare: S/ECTS +M/SSD/ECTS;
  • Cunostinte operare PC pentru utilizare la nivel mediu (MS Office, Excel, Power Point, Internet, etc.);
  • Abilitati bune de comunicare si relationare;
  • Echilibru emotional, tact, diplomatie si abilitati de intelegere;
  • Capacitate de comunicare cu personalul de conducere, cu persoane din interiorul si din afara Companiei;
  • Cunoasterea activitatilor reprezentative din Sistemul Electroenergetic / Energetic National – SEN, cu

deosebire activitatea de transport a energiei electrice;

  • Sa nu indeplineasca conditii de pensionare pentru limita de varsta;
  • Apt din punct de vedere medical și psihologic, să corespundă  condițiilor impuse de normele metodologice de aplicare a Legii nr. 319/2006. Testarea  psihologica are caracter eliminatoriu in cazul rezultatului "inapt" sau "apt condiționat;

       Informații generale:

        Dacă acest post vă interesează și considerați că îndepliniți cerințele de mai sus, pentru a aplica, vă rugăm

        să transmiteți până la data de 25.01.2019 la Serviciul Resurse Umane din cadrul Sucursalei de Transport București

        pe adresa de e-mail: [email protected]., următoarele documente:

  • CV actualizat (tip Europass) care prezintă evolutia carierei profesionale a candidatului;
  • Carte de identitate (copie);
  • Acte de studii care atestă  studiile/specializările solicitate pentru ocuparea postului –copii;
  • Dupa validarea actelor depuse on-line, candidatul se va prezenta la SRU pentru completarea formularelor „cerere de înscriere" si „declaratie", cu actele de studii în original, copie carnet de muncă (pâna la data de 01.01.2011)/ alte acte care să ateste vechimea în muncă;
  • După completarea cererii de înscriere si depunerea actelor, se va pune la dispoziție de către SRU, tematica si bibliografia aferente;

          Relații suplimentare se pot obține la Serviciul Resurse Umane, la telefon 0212016230.

            Ne rezervăm dreptul de a selecționa și de a contacta numai candidații care îndeplinesc cerințele solicitate.

#hide the portlet